NOTEIKUMI & SPĒĻU FORMĀTS

Noteikumi

Sacensības norisinās pēc šautriņu mešanas spēles “501” noteikumiem un tajās ir atļauts piedalīties ikvienam interesentam, kurš ir apguvis spēles pamatus un ievēro sacensību noteikumus.

Dāmas, kungi un jaunieši čempionātu aizvada kopējā konkurencē, kungi/jaunieši individuālās spēles spēlē no “501”, dāmas/jaunietes – “401”. Pāru spēlēs par katru pārī spēlējošo dāmu/jaunieti tiek piešķirts handikaps 50 punktu vērtībā.

Spēlētājiem uz spēli jāierodas piecu minūšu laikā.

Komandai ir pienākums nodrošināt vienu vai vairākus pārstāvjus spēļu tiesāšanai, kuri var būt gan komandas spēlētāji, gan piesaistītas personas ārpus komandas pieteikuma. Sacensību Galvenais tiesnesis ir tiesīgs lemt par soda sankcijām komandai, ja tā nepiedalās spēļu tiesāšanā.

Grupu turnīra laikā ierobežojumi attiecībā uz spēlētāju apģērbu spēļu laikā nav, bet organizatori lūdz dalībniekus būt pienācīgi apģērbtiem finālturnīra un apbalvošanas laikā, kas nozīmē, ka sacensību galvenais tiesnesis patur iespēju nepielaist pie finālturnīra spēlēm spēlētājus, kuri ģērbušies džinsu, velveta, ādas vai sporta apģērbā un sporta apavos. Kungiem ieteicams startēt auduma biksēs un slēgta tipa kurpēs, bet dāmām auduma biksēs vai svārkos un vaļēja vai slēgta tipa kurpēs.

Grupu turnīra spēļu formāts

Katras grupas komandas aizvada viena apļa turnīru, katrai tiekoties ar katru vienu reizi. Spēles ietvaros tiek izspēlētas 16 individuālās un 2 pāru spēles, kurās 1 punkts tiek piešķirts par uzvaru individuālajā spēlē, bet 2 punkti par uzvaru pāru spēlē. Visas individuālās un pāru spēles notiek līdz 3 legu uzvarai. Spēļu kartību regulē spēļu protokols (2. pielikums).

Uzvaru spēlē izcīna komanda, kura ieguvusi visvairāk punktu no 20 iespējamajiem, tādējādi grupu turnīra kopvērtējumam iegūstot 2 punktus. Neizšķirta gadījumā (spēles rezultāts 10:10) katra komanda iegūst 1 punktu, bet par zaudējumu saņem 0 punktu.

Komandai neierodoties uz spēli tiek piešķirts tehniskais zaudējums ar rezultātu 0:20.

Ja grupu turnīra noslēgumā divām vai vairākām komandām ir vienāds izcīnīto punktu skaits, tad augstāku vietu ieņem komanda, kurai ir:

  1. vairāk izcīnīto punktu savstarpējā(s) spēlē(s);
  2. labāka uzvarēto un zaudēto spēļu attiecība savstarpējās spēlēs;
  3. labāka uzvarēto un zaudēto spēļu attiecība visās spēlēs;
  4. labāka uzvarēto un zaudēto legu attiecība savstarpējās spēlēs;
  5. labāka uzvarēto un zaudēto legu attiecība visās spēlēs;
  6. visvairāk atzīmēšanās “180” un “100+” statistikas rādītājos.

Finālturnīra noteikumi un spēļu formāts

Finālturnīram kvalificējas divas labākās komandas no katras grupas, savā starpā aizvadot pusfinālus un spēles par vietām.

Finālturnīra spēļu kartību regulē spēļu protokols  (2. pielikums) un visas spēles tiek aizvadītas līdz vienas komandas izcīnītiem 11 punktiem, kurās 1 punkts tiek piešķirts par uzvaru individuālajā spēlē, bet 2 punkti par uzvaru pāru spēlē. Visas individuālās un pāru spēles notiek līdz 3 legu uzvarai.

Spēlei noslēdzoties neizšķirti ar rezultātu 10:10, katras komandas pārstāvji izvirza vienu spēlētāju izšķirošajai spēlei līdz 3 legu uzvarai.

Komandai neierodoties uz spēli tiek piešķirts tehniskais zaudējums ar rezultātu 0:20.

Spēļu vietā stingri aizliegts smēķēt un lietot alkoholu! Sacensību Galvenais tiesnesis ir tiesīgs lemt par spēlētāja diskvalifikāciju, ja tas izturas necienīgi pret pārējiem sacensību dalībniekiem, lamājas vai ir stiprā alkohola vai citu apreibinošo vielu iespaidā.

Tiesneši

“Grandbergs Moto komandu Kauss 2019” organizē un nolikumu apstiprina sacensību galvenais tiesnesis Madars Razma (mob. 37126490424) un sacensību tiesnesis Ingus Grandbergs (mob. 46766503743).